General Committee meets the second Wednesday of every month at the Union Hall.

2014-2016 Committeemen Listing – District 7-22-14
DISTRICT #1 – MELT SHOP

C     Brian Hollefreund
VC Cody Celestin
S     Corey Allison
Robert T. Parker III

DISTRICT #2 – MELT SHOP MAINTENANCE

C      Brian L. Brinker
VC     Robert Cumberland
S      James Foster

DISTRICT #3 – SLAB CONDITIONING/ SLAB COND. MTC.

C       Pepper McCormick*

DISTRICT #4 – MASONRY

C       Bonnie Harbison*

DISTRICT #5 – CENTRAL MTC. SHOPS

C      Robert Armahizer
VC     Paul Hanchek
S      Willie Raybuck Jr.
Michael Sample
James Campbell
Daniel Cuffman
James Sychak*


DISTRICT #6 – MOBILE MTCE.

C      John Tomsey
S       No Candidate

DISTRICT #7 – CLERICAL/STORES

C      Debbie Archer

DISTRICT #9 – SILICON

C Scott Michael*
VC      Nick Mudrick Jr.

DISTRICT #10 – ELECTRONIC SERVICES/POWER

C       Fred Allen
VC Brian Garing
S Dale Gallagher



DISTRICT #11 – SILICON MTC

C      Tony Scialabba
S      Jeff Hammerschmidt

DISTRICT #12 – HOT MILL

C      David Parisi
S      No Candidate

DISTRICT #13 – PROCESSING MTC

C      Mark Earley
S      Trent Slater

DISTRICT #14 – HOT AND COLD MTC

C     Good Tony Scialabba
VC    Joe Fallacker
S     Jon Anderson

DISTRICT #16 – NORTH PROCESSING

C     Hank Leyland
S     Keith Miller

DISTRICT #17 – COLD MILL

C     Larry D. Lidstone
S     no candidate

DISTRICT #18 – COIL WAREHOUSE

C     Dave Porch
S     Patty Snodgrass

DISTRICT #19 – STRIP SHEARS

C     James Walker
S     No Candidate

DISTRICT #20 – ROLL GRINDING

C     Rodney Dunkle
S     Anthony Cammisa

DISTRICT #22 – INSPECTION

C     Ed Bowman*
S     Mark Durnell*

DISTRICT #23 – METALLURGY

C      Karen King
S      Carol Gallager

DISTRICT #24 – SHIPPING

C      Randy Mortimer
S      Mark Thomas

DISTRICT #25 – TRANSPORTATION

C     Stanley Tilko

DISTRICT #26 – BOILER HOUSE AND POLLUTION CONTROL

C      Joe Betro
S      Dave Wigton*

DISTRICT #27 – GENERAL LABOR AND EMPLOYMENT RESERVE

C     Michael Marzullo
VC  Ron Stoner
S     Dave Lawson
Brian Snodgrass

DISTRICT #28 – PLANT II

C      no candidate

DISTRICT #27 – HILLTOP AND HILLTOP MTC

C      Mark Hulihan
S      Mike Conoran

Key:

C         Chairperson
VC      Vice -Chairperson
S         Secretary

* Committeemen who were appointed by Rules Committee to fill     vacancies